אודות

שמי אלה – אני נשואה ואמא לשני בנים. מתגוררת במרכז הארץ. אני אשת חינוך סביבתי ורגשי ומנחה למיינדפולנס לילדים. אני גם אמנית ויוצרת וגם תלמידה תמידית של הטבע. 

מילדותי כל מה שחוויתי ועשיתי היה קשור לטבע, לנופים, למרחבים, לעולם הצומח והחי. בטבע מצאתי איזון ורוגע, שמחה והשראה ליצירה. בחיבור עדין ועמוק, כמו אדוות על המים, העיסוק האישי שלי והמקצועי נמצא תמיד במגע עם עולם הטבע וניזון מהחוכמה הרבה שיש בו.

לפני כעשרים שנה, בתחילת דרכי המקצועית עסקתי בחינוך לאמנות, בלימוד של גישות הוליסטיות בהוראת האמנות ויצירה מחומרים טבעיים (B.Ed בהוראת האמנות) בהמשך הרחבתי את השכלתי בתחומי חינוך סביבתי ואקולוגיה (M.Ed בחינוך סביבתי), ובמקביל התעמקתי בתרגול של מיינדפולנס ויוגה. אני בוגרת תוכנית שפת הקשב - מנחה למיינדפולנס לילדים ולמתבגרים.

במשך 17 שנים עבדתי כמורה לאמנות וחינוך סביבתי בבית ספר יסודי ע"ש קרול בפתח תקווה, בו פיתחתי לתכנים חינוכיים, הקמתי גינה אקולוגית והנחתי מורות לאמנות בתחילת דרכן. בעבודתי כיום אני מרכזת את תחומי יצירה, הקיימות והמיינדפולנס בחווה ללימודי סביבה וחקלאות, מנחה סדנאות להורים וילדים בטבע ויוצרת ערכות לעבודה רגשית-חברתית עבור אנשי חינוך וטיפול.   

אני אוהבת לטייל בשבילים הקרובים והרחוקים, להתבונן ולהרגיש את הסביבה. לצייר בצבעי מים, ליצור מחומי טבע, לקרוא ספרים רבים. אוהבת לגדל את ילדיי. ללקט צמחי בר ולהכין חליטות, תבלינים ותערובות ריפוי וטיפוח מצמחי מרפא ומשמנים. הטבע מעניק לי השראה, רוגע, תחושת איזון ואושר. אני מוצאת בו את המקום הבטוח שלי והדהוד למצבי הנפש.

הסיפור שלי בטבעאתר הבלוג העוזר לי לשתף את הידע והמיומנויות שרכשתי, וערכים בהם אני מאמינה. דרכו אני מקווה לעורר בקוראים הצעירים והבוגרים תשומת לב לסביבה שלנו, לקסם שבפרטים הקטנים, תחושת פליאה ואחריות על העולם המקיים אותנו. 

אקו סטודיו, המקום שלי בטבע – זהו סטודיו ללא קירות, במרחבי הגינה והטבע במושב במרכז הארץ, שפתחתי לפני שנתיים על מנת לאפשר לילדים ולבוגרים להתחבר לכוחות הטמונים בכל אחד מאיתנו במפגש עם הסביבה ועם עצמנו. באקו סטודיו אני מנחה סדנאות בקבוצות קטנות, בגישה הוליסטית המשלבת יצירה, התבוננות, ומיינדפולנס. בסטודיו בבית אני יוצרת ערכות התומכות בעבודה רגשית עבור נשות ואנשי חינוך וטיפול. 

השכלה: למדתי תואר ראשון בחינוך לאמנות במכללת קיי. לימודי תעודה במוזיאולוגיה ואוצרות באוניברסיטת חיפה. תואר שני בחינוך סביבתי בסמינר הקיבוצים. תוכנית להכשרת מנחי שפת הקשב - מיומנויות קשב לילדים ונוער. מגוון קורסים ולימודי תעודה להעשרה בתחומי אמנות הוליסטית, חינוך יער, מיינדפולנס, התבוננות וחוסן נפשי בטבע, אקולוגיה וקיימות. מתוך אהבה גדולה ללמידה אני ממשיכה ללמוד בכל יום. 

לפני מספר שנים פיתחתי תכנית להעצמת המורים לאמנות - MindfulArt                                             בתקופת הקורונה התכנית נבחרה על ידי אגף אמנויות של משרד החינוך לתמיכה במצבי לחץ, הותאמה והוקלטה גם עבור התלמידים. 
תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

יצירה עם עלי שלכת

משחק ויצירה עם חומרים טבעיים

עץ הזית